Wykaz największych zalet sprzedawanych obecnie ledowych taśm, przykładowe sposoby ich wykorzystania.


Jeszcze do niedawna podstawowym zastosowaniem diod były urządzenia elektroniczne - większość z nas zapewne będzie pamiętać zielone lub czerwone światełka w różnych urządzeniach. Potem ktoś wymyślił, że wiele takich diod da się złączyć w jeden dłuższy pasek i tym sposobem w sprzedaży zaczęły się pojawiać taśmy led.


Taśmy LED
Author: KOBI Light
Source: KOBI Light
Wybór taśmy Led

Dzisiaj taśmy led są bardzo powszechnie wykorzystywane w technice oświetleniowej. Dzięki swoim właściwościom można je użyć w bardzo wielu zastosowaniach, nawet tam gdzie inne źródła oświetlenia zupełnie by się nie sprawdziły. Największym plusem diod led jest to, że mają dużą elastyczność. Przeciętna taśma ma szerokość do kilkunastu milimetrów, i w określonych odległościach rozmieszczone są na niej niewielkie diody. Każda z nich będzie się tak naprawdę składać z trzech oddzielnych kolorów, czyli czerwonego, niebieskiego i zielonego, i wszystkimi można zupełnie niezależnie sterować. Służy do tego celu specjalny sterownik, który włącza w razie potrzeby poszczególne części całości.

Diody LED są zasilane za pomocą specjalnych zasilaczy o napięciu kilkunastu volt. Użycie niezależnego układu zasilającego powoduje, że są bardzo bezpieczne w użyciu, nie występuje w nich ryzyko porażeń, jak przy zwykłych układach oświetlenia.

Następna witryna, która zawiera newsy na ten temat pozwoli Ci podwoić znajomość rzeczy. To istotne, więc naciśnij tu i dowiedz się więcej szczegółów.

Poza tym diody te są niezwykle ekonomiczne, wykorzystanie przez nie energii będzie dużo mniejsze niż klasycznych żarówek, co ma spore znaczenie na wysokość opłat za prąd.

Taśma led rgb 5050
Obecnie w sklepach znajdzie się bardzo duża różnorodność taśm, różniących się kolorem, jasnością i innymi parametrami. Niektóre ich rodzaje są całkowicie odporne na atmosferyczne warunki, więc świetnie będą się nadawać do pracy poza domem, niektórzy wykorzystują je nawet jako choinkowe oświetlenie.kontynuuj klikanie (creoconcept.pl/)Inne odmiany, przykładowo taśma led rgb 5050 bardzo dobrze będą się sprawdzać w rozświetlania sufitów albo szafek. Ta odmiana taśmy posiada dodatkowy pasek samoprzylepny, dzięki któremu da się je przykleić do niemal każdej nawierzchni, bez największych problemów da się je też docinać na dowolne wymiary. Zweryfikuj dodatkowe informacje - o oświetleniu