Wykorzystanie szkła w aranżacji mieszkań


Planując wnętrze naszego mieszkania zazwyczaj kierujemy uwagę na to, byśmy mieli odczucie dużych przestrzeni, gdyż w małych wnętrzach zazwyczaj czujemy się niedobrze - tym bardziej jeżeli przestrzeń mamy dzielić z innymi osobami .

drzwi szklane
Author: Villa Glass Studio
Source: Villa Glass Studio
Jeżeli posiadamy do dyspozycji względnie mało miejsca, możemy optycznie powiększyć wnętrza. Rozwiązaniem jest szkło w domu np. panele szklane - . Starczy bowiem umieścić między dwoma pokojami drzwi ze szkła, i zaraz przestrzeń zdaje się większą (zachowujemy równocześnie pierwotną funkcjonalność łączonych pomieszczeń).
Przykładem może tutaj być połączenie gabinetu z salonem. W razie konieczności możemy biuro - przeszklone ściany odgrodzić od reszty mieszkania, pozwalając jednak aby pracująca tam osoba mogła w każdej chwili rzucić okiem do wnętrza za drzwiami. Materiał z jakiego zrobione jest szkło w domu stosowane do produkcji drzwi to szkło zbrojone. Chodzi o to, by używanie drzwi nie stanowiło zagrożenia. Niełatwo jest takowe drzwi strzaskać, a jeżeli już do tego dojdzie strzaskają się na drobne kawałeczki nie stanowiące niebezpieczeństwa.
Szkło w domu może też przybrać formę wytwornego żyrandola lub elementów balustrady prowadzącej z w najwyższym stopniu reprezentacyjnej sfery mieszkania np. na kondygnację gdzie znajdują się pokoje gościnne lub też sypialnie mieszkańców. Świetną propozycją zastosowania szkła może być także oszklona weranda.
szklane dekoracje
Author: paulr.ca
Source: http://www.flickr.com
Nie tylko wizualnie powiększy nam ona wnętrze znajdujące się za nią, ale dodatkowo w chłodniejsze dni (o ile jest zamknięta) pozwoli nam komfortowo wypocząć, wypić herbatkę czy delektować się książką.
Dla tych z nas którzy dysponują troszkę większą przestrzenią do spożytkowania jeszcze lepszym projektem może być ogród zimowy, zatem szklane wnętrze w którym - dzięki systemowi ogrzewania - można hodować przez cały rok rośliny tropikalne. Takie rozwiązanie niechybnie docenimy gdy spadnie śnieg a my cieszyć będziemy się widokiem dekoracyjnych gatunków kaktusów.

Zaciekawiły Cię notki zawarte w tym artykule? Jeżeli tak, to czytaj także meble łazienkowe zbliżone informacje, tyczące się tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do nowej witryny.


Rzecz jasna zastosowań gdzie warto użyć szkło w domu jest jeszcze sporo. Ogranicza nas tutaj jedynie nasza wyobraźnia a także - w coraz to mniejszym stopniu - wymogi techniczne wytwórczości szkła. Nie wszystko bowiem można skonstruować z tego tworzywa. Więcej szkła i o szkle dowiesz się pod tym adresem: