Wyposażenie mniejszych toalet


Łazienka o małej przestrzeni stanowi autentyczne wyzwanie. Zaprojektowanie wszelkich koniecznych mebli i fantastyczna aranżacja wnętrza przy optymalnej oszczędności miejsca jest niebywale skomplikowana. Kluczem do sukcesu jest właściwa aranżacja małych łazienek, która umożliwi użytek każdego centymetra wolnej powierzchni.

aranżacja małej łazienki
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do limitu liczby wyeksponowanych szczegółów. Powinna dominować klarowność i minimalizm. Taki efekt jest możliwość uzyskać, łącząc stosowne wyposażenie i ukrywając zbędne elementy. Dobre rozplanowanie malutkiej łazienki nastręcza mnóstwo kreatywności. Coraz to wyższą uwagę przykłada się do detali wykończenia łazienki. Częściej ceni się funkcjonalność skrywania elementów podłączeniowych i gniazdek elektrycznych. Powierzchnia zasobnika WC, czy styk miski sedesowej z kanalizacją to powierzchnia, na której mogą kumulować się zarazki.Na popularności zyskują systemy podtynkowe do montażu ceramiki i baterii łazienkowych. Podtynkowy montaż baterii wannowych, czy też natryskowych zagwarantuje przestronność i duży poziom higieny wnętrza. Takiego gatunku armatura mocowana jest w specjalnej wnęce ściennej, dzięki czemu zauważalne pozostają mocowania baterii, ozdobna rozeta, także w wypadku modelu wannowego, jej otwór. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy miejsce w ciasnej toalecie, jaka nadal okaże się efektywna. Dodatkowo ukrycie podłączeń i korpusu baterii ogranicza ich ekspozycję, a więc narażenie na negatywne postępowanie wody, również uwalnia nas od obowiązku sprzątania całej przestrzeni armatury.

Aranżacja małych łazienek w funkcjonalny i ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelkich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Istnieje mnóstwo strategii, przy zastosowaniu których mała łazienka będzie sprawiać odczucie przestronnej, a zarazem nie zabraknie w niej nieodzownego sprzętu. Chłodna jasna kolorystyka, gładkie płytki z delikatną fugą, obszerne lustro, stosowne oświetlenie, również ukryte schowki, to zbiór istotnych forteli, zwiększających malutką łazienkę.