Wystrój mieszkania w stylu orientalnym


Moda na styl orientalny pojawiła się w w naszym kraju w latach osiemdziesiątych XX wieku. Starano się wówczas wiernie odtwarzać między innymi wnętrza indonezyjskie i wyglądało na pewno oryginalnie. Teraz bogactwo orientalnego wzornictwo zestawia się z nowoczesną prostotą, co jest o wiele bardziej naturalnie. Wyposażając wnętrze w indonezyjskie meble może powstać wystrój pełen zmysłowości i ciepła.


aranżacja w orientalnym stylu
Author: Dekoral
Source: Dekoral
Mnóstwo osób docenia urodę kunsztownie wykonanych mebli indonezyjskich z egzotycznych drzew, takich jak mahoń, teak i sono. Jest to rękodzieło rzemieślników z Bali, Jawy oraz pozostałych Indonezyjskich wysp. Ten rodzaj meblarstwa na pewno możemy nazwać artystycznym. Klasyczne, lokalne formy, najlepiej zestawiać z tendencjami współczesnego designu. Co prawda akcesoriów ozdobnych oraz tkanin w stylu orientalnym nie brakuje, ale znawcy tematu proponują, by indonezyjskiego ducha wprowadzać z umiarem. Niech meble indonezyjskie i na przykład kuferek w tym stylu będą elementami ożywiającym całość. A pozostałe wyposażenie o nowoczesnym profilu będzie wspaniałym kontrastem, który pozwoli zachować naturalność - podobają mi się meble indonezyjskie.


stylowe meble do salonu
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Obecnie wybierając meble w stylu Indonezyjskim do swojego lokum najlepiej sięgnąć po nieskomplikowane formy w stylu ekologicznym, jakie dobrze sprawdzają się w klasycznych aranżacjach, jak również znajdują miejsce we wnętrzach loftowych. Takie meble nie tylko rewelacyjnie się prezentują, ale również korzystnie oddziałują na nastrój, bo indonezyjskie wzornictwo przekłada się na ciepłą atmosferę w domu.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaintrygował Cię nasz opis, to przejdź na adres tej witryny i zobacz, co dla Ciebie z zaangażowaniem stworzyliśmy.

Meble indonezyjskie cechuje doskonała jakość, odporność i długoletnia posługa. Niektóre z nich powstają z surowców recyklingowanych, co na pewno nie jest bez znaczenia dla osób dbających o środowisko. Do wyboru mamy chociażby przyciągające swą oryginalnością komody czy stoliki z blatem z ręcznie kutego metalu. Nowoczesne, neutralne otoczenie pozwoli je perfekcyjnie wyeksponować. Taka kompozycja to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować, zwiedzać egzotyczne miejsca oraz kolekcjonować wspomnienia, a równocześnie chciałyby, aby ich mieszkania pozwalano na cudowny odpoczynek w domowym zaciszu.