Z jakich powodów oświetlenie ledowe stało się tak popularne, jak wykorzystywane są kolorowe taśmy.


Ledowe oświetlenie przebojem wdarło się do naszych mieszkań i domów, i wszystko wskazuje na to, że zostanie tam na bardzo długo. Popularność ledowych źródeł oświetlenia wynika z kilku rzeczy. Przede wszystkim jest ono naprawdę ekonomiczne.


Zwykłe
żarówka led
Author: theilr
Source: http://www.flickr.com
żarówki większość energii wykorzystują na ciepło, a na samo świecenie idzie jedynie kilkanaście procent. Całkowicie inaczej te proporcje wyglądają jeśli chodzi o oświetlenie ledowe. Typowa żarówka led e27 mająca moc kilka watów ta tyle samo energii świetlnej, co zwykła żarówka o większej mocy, więc różnice są naprawdę duże - ​.

Kiedy ciekawi Cię opisywany temat, to odsyłam do witryny, gdyż odnajdziesz tutaj masę fascynujących zagadnień w tym temacie.

Jeśli dodatkowo weźmie się pod uwagę długą żywotność, nawet parę razy większą od standardowych źródeł oświetlenia, to wychodzi na to, że ledy mają dużą ekonomiczność. Co prawda sporą grupa klientów może lekko przystopować cena, zaczynająca się od piętnastu złotych, lecz po przeliczeniu wszystkich czynników okazuje się, że żarówki ledowe najbardziej się opłacają. Zresztą w ostatnim czasie poziom cen się zmniejsza, co również w dużym stopniu wpływa na ich popularność.


Kolejną zaletą oświetlenia ledowego będzie to, że daje ono duże możliwości aranżacyjne. Same żarówki oferowane są w dużej ilości odmian, które się od siebie różnią barwą światła, przez co każdy mógł będzie kupić odpowiednią do swoich potrzeb.Lecz poza tym dużą popularność zyskują elastyczne taśmy, które da się bardzo ciekawie wykorzystywać. Taśmy LED składają się z dużej ilości niewielkich diod, umieszczonych w pewnej odległości od siebie, nierzadko występujących w różnych kolorach. Jeśli się przyłączy do takiego paska transformator led dający zasilanie, to taśma zaświeci na całej swojej długości - Z takich pasków i taśm coraz częściej korzystają projektanci, ponieważ dają one nieograniczone wprost możliwości na aranżacje.

Ten artykuł Ci się spodobał? Zatem odszukaj serwis (http://www.mdlabels.pl/oferta/ttr-kalki-barwiace/woskowe/), który posiada zbliżone dane na omawiany temat - one też będą wciągające.

Da się je naklejać na schodach czy krawędziach ścian, dają wówczas delikatne oświetlenie które pomaga przy chodzeniu w domu. Często też pojawiają się przy lustrach i pod szafkami w kuchni, ale tak naprawdę miejsc, gdzie tego typu taśmy są wykorzystywane jest dużo więcej.