Z jakiego oświetlenie skorzystać w magazynach? Które okaże się idealne? Jaki w tym zakresie jest wybór?


W całkiem sporej grupie nowych projektów, także i w obrębie oświetlania magazyny, właściciele w celu obniżenia kosztów decydują się na standardowe rozwiązania. Czy to dobrze? Tak naprawdę, wykorzystywanie obecnie rozwiązań bazujących na konwencjonalnych pomysłach powoduje tylko i wyłącznie wzrost opłaty za użytkowanie. Na co więc się zdecydować?

Jeśli
magazyn
Author: Litage Publishing
Source: http://www.flickr.com
chodzi o oświetlenie magazynu, to za każdym razem trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czy alejkę między regałami potraktujemy jak magazyn, czy może bardziej jako ciąg komunikacyjny? Warto zobaczyć: . Jak mocne musi w takim miejscu być oświetlenie, wyznaczać powinna norma PN-EN 12464-1. Mówi, iż najmniejsze możliwe natężenie światła musi być na poziomie 150lx. Trzeba zacząć od tego, iż podstawową oprawą, którą używa się w zakładach przemysłowych, jest oprawa hermetyczna 2x58W. Jest ona uniwersalną oprawą, a to z tego powodu, że posiada całkiem dobry stopień szczelności, natomiast jednocześnie niski koszt jednostkowy oprawy.
magazyn
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Jest to więc dosyć powszechne oświetlenie przemysłowe, występuje w halach produkcyjnych, magazynowych albo też pomieszczeniach socjalnych - TRILUX.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy przejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej materace z kokosem wiadomości.

Jednakże, razem z rozwojem źródeł wysokoprężnych na rynek weszły oprawy w typie High-Bay. Z tego względu to kolejny, wciąż częściej kupowany typ opraw, jakie służą głównie do oświetlania większych magazynów, hal z miejscami produkcyjnymi o dosyć dużych wysokościach.


Za sprawą sporej liczby światła, którą wytwarza oprawa możliwe jest ograniczanie ilości punktów ze źródłem światła. Przedstawione powyżej metody są dobre i niezmiennie popularne, ale coraz większa liczba firm decyduje się zgoła inną rzecz - na oprawy LED. Rozwój technologii LED w oświetleniu sprawił, że nie tylko w mieszkaniach używane są tego typu lampy, lecz również i w przemyśle.

Tego rodzaju oświetlenie ma wielkie zalety. Przede wszystkim, możliwe jest sterowanie optyką tak, by wytwarzane światło ukierunkowane było w miejsce, w którym faktycznie go potrzebujemy. Jednocześnie ogromnie duża sprawność dała możliwość by ograniczyć ilość opraw. Jak w związku z tym widzimy, takie rozwiązanie okazuje się niesamowicie interesujące, a bez wątpienia także nie jest dziwne to, że wciąż więcej osób się na nie decyduje.