Z jakiego powodu ścianki promocyjne są obecnie tak często wykorzystywane?


Większość posiadaczy firm nie może wyobrazić sobie stoisk targowych, gali branżowych albo żadnej istotnej firmowej imprezy bez tzw. promocyjnych ścianek.


Ta bardzo efektowna i stosunkowo niedroga forma promowania się zezwala na efektywne komunikowanie się z przyszłymi odbiorcami i z konkurencją.
Przekazywana jest konkurencji informacja, że mają oni do czynienia z firmą posiadającą ugruntowaną pozycję na rynku. Rynek reklamowy natomiast poleca bardzo bogatą ofertę możliwości, jeśli mówimy o systemach targowych i wystawienniczych. Najważniejszymi czynnikami, które ograniczają nas w tej kwestii są nasz budżet i nasze wymagania jak powinno się prezentować nasze stoisko. Niemal w każdym przypadku agencje reklamowe oferują różne, odkrywcze formy reklamy podczas kampanii reklamowych czy targów. Jednym z tego typu rozwiązań, po które odbiorcy najczęściej sięgają, są ścianki marketingowe. Tego typu ścianki reklamowe pozwalają na uzyskanie bardzo znacznej powierzchni reklamowej przy niedużych kosztach.


ścianki
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com


Ich kształt oraz rozmiary pozwalają z dużej odległości zauważyć stoisko firmy, a za sprawą fachowo naniesionej grafiki albo dzięki nadrukom, tego typu reklamowa ściana sama w sobie może okazać się poniekąd reklamowym dziełem sztuki. Poza tym mocną stroną takich ścianek jest niezwykle lekka konstrukcja i zdolności bardzo szybkiego zdemontowania. Dzięki temu nie ma jakichkolwiek problemów z ich przewozem. Ścianki promocyjne są słynne również z takiego względu, że mają uniwersalny styl.
Można by je postawić wszędzie: na targach, na imprezie marketingowej, na imprezie sponsorowanej przez naszą firmę lub też w wielu innych miejscach Wybierając ściankę promocyjną do własnej firmy należy mieć na uwadze parę istotnych czynników. Jednym z nich jest ilość miejsca znajdującego się na naszym stoisku targowym.