Z jakimi rozwiązaniami wyposażyć łazienkę w swoim domu czyli zalety i wady kabin prysznicowych i wanien.


Do podstawowych elementów jakie się składają na wyposażenie każdej łazienki zaliczyć można prysznice oraz wanny. Dyskusje o tym, co będzie lepsze, od bardzo dawna się toczą, obie opcje będą mieć swoich aktywnych przeciwników i zwolenników, a tak naprawdę każdy i tak wybiera to, co mu spasuje.

kabina prysznicowa
Author: Plage Vinilos y Adhesivos
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna znajdą się ludzie, którzy mają na tyle pojemne łazienki, że zmieszczą się tam oba te sprzęty, lecz duża część większość będzie się musiała na jakieś rozwiązanie zdecydować. Dodatkowo, przeważnie decyzja taka nie będzie podyktowana faktycznymi potrzebami, lecz ograniczeniami jakie będą wynikać zwyczajnie z niedużej łazienki. Dlatego też nie ma sensu przekonywać kogokolwiek nad wyższością jednego albo drugiego rozwiązania, ale najlepiej pokazać wady i zalety obu. A na co się ktoś zdecyduje, to będzie już jego indywidualna sprawa, podyktowana co najwyżej praktycznymi względami. Trzeba przy tym tylko pamiętać, aby myśleć parę lat w przód, a nie tylko o bieżących potrzebach, bo na przykład przy dzieciach można już jednak mieć całkowicie inne preferencje.Kabiny prysznicowe, które , posiadają tę niezaprzeczalną zaletę, że zajmują niewiele miejsca w łazienkach. Standardowa kabina ma trochę mniej niż jeden metr powierzchni, i można ją na przykład zgrabnie zmieścić gdzieś do kąta, gdzie nie będzie specjalnie przeszkadzać. Zupełnie odmiennie będzie z wannami, im mają większe gabaryty, tym potrzebują więcej miejsca. W małych pomieszczeniach włożenie za długiej wanny spowodować może, że braknie w niej miejsca na inne istotne meble i sprzęty.

Lecz miejsce to tylko jedna z wielu cech, nad którą trzeba się zastanowić. Niezwykle ważna jest również wygoda użytkowania, a tu jednak dużą przewagę będą mieć wanny. Prysznic doskonale będzie się nadawał na szybką kąpiel stojąc, lecz już się pod nim nie da poleżeć, a tym bardziej umyć niemowlaka.

Jeśli zamieszczona tutaj interpretacja jest dla Ciebie przekonująca, to przeczytaj ponadto inne wypowiedzi na nasz temat (http://www.sklep.doko.pl/growatt), który został omówiony w tym wpisie.

A w wannie, właśnie dlatego że zajmuje tak dużo miejsca, da się bardzo dobrze, co wiele osób bardzo docenia. Mniej istotnych zalet i wad będzie jeszcze kilka i tak naprawdę każdy sam musi je przeanalizować i wybrać najlepsze rozwiązanie.