Zabrałeś się akurat do rozliczenia PIT-a? Sprawdź, jak dużo dobrego możesz uczynić!


Jeżeli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, bez wątpliwości musisz przeczytać nasz tekst - niestety nie dowiesz się dzisiaj z niego, jak płacić mniejsze podatki, jednak dowiesz się innej ważnej rzeczy - jak spowodować, żeby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech, równocześnie nie tracąc przy tym ani złotówki.
firma - wyobrażenie
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego
Author: NOAA Photo Library
Source: http://www.flickr.com
Przekazuj 1% swego podatku na szczytne cele


Jeżeli tylko rozliczasz jakiekolwiek przychody, przysługuje Ci prawo przekazania kwoty jednego procenta całego naliczonego od Ciebie podatku na dowolne charytatywne cele.

Spodobał Ci się tego typu wpis? To super, jeżeli chcesz zobaczyć coś podobnie absorbującego, to zapewne zaciekawi Cię również użyteczna witryna (https://www.eena.pl/praca-w-holandii.html).

Dzisiaj obiektem takiego podarunku może być właściwie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się zatem, na co dokładnie chcesz przekazać pieniądze, a następnie sprawdź, który numer KRS powinieneś wpisać w PIT-a - właściwie każda organizacja pożytku publicznego ma przypisany taki numer- odkryj więcej tutaj.


Co na tym tracisz?


Odpowiedź jest bajecznie prosta - nic! Jeśli nie wpiszesz w rozliczeniu, na rzecz jakiej fundacji chciałbyś przekazać pieniądze, i tak zostaną one pobrane - z tą jedynie różnicą, że wówczas będą przekazane bezpośrednio do budżetu państwa jak pozostały podatek. Nie ma więc najmniejszych przeciwwskazań - oczywiście od 1 podatku praktycznie żadna fundacja nie wzbogaci się za bardzo, jednak gesty wielu ludzi dobrej woli mogą zadziałać naprawdę mnóstwo- spójrz na to.


obrazeczek - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Co na tym zyskujesz?


W tym przypadku odpowiedź również jest niesamowicie prosta - ogromną satysfakcję, że możesz komuś pomóc. To wprawdzie procent 1 podatku Twego, jednakże nawet w takich przypadkach warto go przekazywać - dla Ciebie bez wątpliwości będzie to ogromna radość, nie wspominając już o podopiecznych konkretnej fundacji. Praktycznie jedyny kłopot może być z wybraniem organizacji, na jaką chcesz przekazać pieniądze - można bowiem wybrać tylko jedną.

Czy szukasz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na stronę (http://www.smartvest.pl/blog/pozyczki-pod-zastaw-nieruchomosci-kalisz), która niewątpliwie wyda się Tobie ekscytująca. Odnosi się ona do pokrewnej tematyki.

To zdecydowanie nigdy nie będzie prosty wybór praktycznie dla nikogo.