Zaliczka na podatek od najmu, rozliczanie podatku za najem


Kiedy chcemy od kogoś zacząć wynajmować mieszkanie nie zawsze mamy pojęcie dotyczące wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my musimy wszystko wiedzieć, o wiele więcej powinna wiedzieć osoba, która chce konkretne mieszkanie nam wynajmować. Istnieje coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

To konieczność przekazania pieniędzy w Urzędzie Skarbowym, gdy mamy przychody właśnie z najmu nieruchomości (przeczytaj więcej na stronie internetowej). Podatnik ma 2 opcje może wybrać ryczałt lub pomyśleć o podatku dochodowym.Wnętrze mieszkania
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Gdy podejmiemy decyzję trzeba ją zgłosić w Urzędzie Skarbowym. Jeśli chcielibyśmy wynająć mieszkanie i nie do końca ogarniamy cały system prawny w tej kwestii to pójście do Urzędu Skarbowego pomoże nam wszystko pojąć. Tam otrzymamy informacje, do czego będziemy zobowiązani, jeśli zechcemy wynająć mieszkanie. Możemy też iść do prawnikalub zapytać kogoś znajomego, kto też zajmuje się wynajmem.

Nasze kolejne artykuły są równie zajmujące, co ten. Więc kliknij w link tutaj i czytaj szczegółowe wiadomości. Zapraszamy!

Chociaż tu możemy być zaskoczeni, bo niestety wciąż funkcjonuje wynajmowanie komuś mieszkania ot tak, bez formalności, co nie jest zgodne z prawem.

Wynajęcie mieszkania plus niezbędne formalnościWszystkie pracujące osoby zdają sobie sprawę, że nadchodzi taki moment w roku, gdzie należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Możliwości jest parę, bo możemy samemu wypełnić Pit, możemy też poprosić o pomoc urzędnika we wspomnianym Urzędzie Skarbowym, możemy również iść do księgowego albo pomyśleć o rozliczeniu przez Internet. Jeśli już parę razy z rzędu rozliczaliśmy się to następy raz już nie będzie nas zaskakiwał. Ale jeżeli jest tak, że pierwszy raz trzeba pamiętać jeszcze o rozliczenie podatku za najem wtedy możemy mieć kłopot, bo niby skąd będziemy wiedzieć, jaki konkretnie Pit (polecamy program do rozliczania pitów) nas obowiązuje

Salon w mieszkaniu
Source: www.morguefile.com
Tak samo jak w sytuacji, gdy mamy problem ze zwykłym PIT-em możemy pójść do Urzędu Skarbowego i tam otrzymać konieczne informacje lub pójść do księgowej, która oczywiście za opłatą wszystko nam porozlicza. Jest to najlepsza opcja, bo wtedy mamy pewność, że nie będziemy musieli robić żadnej korekty do swojego rozliczenia. Reasumując należy pamiętać, że jeśli przyjmujemy środki za wynajmowanie mieszkania to musimy się z tego rozliczyć. To nie jest tak, że można tego nie zgłaszać, bo jeśli taka sytuacja nie zostanie zgłoszona, to potem można zapłacić naprawdę ogromną karę.