Zaparzacze ciśnieniowe typu włoskiego


Słynny poemat Adama Mickiewicza Pan Tadeusz w jednej z ksiąg wspomina o kawiarce – osobie wchodzącej w skład służby w dworku szlacheckim, której rolą było przyrządzanie i specjalne podawanie kawy z dbałością o należytą oprawę.
Kawiarki
Source: www.garneczki.pl
Aktualnie wyrazem „kawiarka” nazywamy zaparzacz ciśnieniowy typu włoskiego, czyli urządzenie znane na pewno niejednemu wielbicielowi kawy. Kawiarka pozwala na proste przyrządzenie naprawdę aromatycznej, mocnej kawy o intensywnym smaku zbliżonym do smaku kawy z ekspresu. Kawiarkę przed wykorzystaniem rozkręcamy, do zbiornika znajdującego się na dole wlewamy wodę, nakładamy sitko (filtr) i zamieszczamy w nim mieloną kawę ulubionego typu. Urządzenie kładziemy na kuchence – para ze zbiornika z wodą przechodzi na skutek ciśnienia przez sitko, a w górnym zbiorniku powstaje wyśmienity, brązowy napar.

Hej, sprawdź to blended whisky, jeśli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.Kawiarki wprowadzone zostały na rynek w 1933 roku przez włoską firmę Bialetti, która do dzisiaj funkcjonuje w powszechnej świadomości, jako faworyt wśród producentów tych urządzeń. Tworzone z prawdziwej pasji do kawy kawiarki oferowane przez Bialetti stanowią nie wyłącznie dumę Włochów, ale także symbol najwyższej jakości wykonania. Logo Bialetti to „mały człowiek z wąsem” (l’omino con i baffi), który świta na każdej kawiarce producenta. Inne renomowane marki, wytwarzające doceniane kafetiery, to dajmy na to G.A.T., Frabosk, Gnali&Zani lub Pensofal Italy. Dziś dysponujemy sporym wyborem wzorów (też designerskich) i kolorów kawiarek, stają się one albowiem nie tylko praktycznymi urządzeniami, docenianymi przez kawoszy, ale też pięknymi elementami wyposażenia wnętrz.

Pierwsza kawiarka wykonana była z aluminium i do chwili obecnej kawiarki aluminiowe cieszą się nieprzemijającą uznaniem. Są one absolutnie bezpieczne dla zdrowia człowieka, jednak nie wolno ich myć przy użyciu środków chemicznych, a jedynie ciepłą wodą. Kawiarki stalowe – także niezwykle znane – częściej przydają się do użytku na kuchenkach indukcyjnych, nie jest to niemniej jednak regułą. Kawiarki indukcyjne występują w przeróżnych modelach i rozmaitych pojemnościach, chociaż warto zaznaczyć, że mniejsze pojemności (np. 1 bądź 2 filiżanki) rzadziej są osiągalne w tego rodzaju wariancie. Bogatą ofertę przeróżnych kawiarek posiada serwis sprzedający online - .Przyjęło się, że kafetera w głównej mierze wskazywana jest dla tych, którzy cenią intensywne espresso – powstający napar cechuje się albowiem znaczną esencjonalnością. Nie znaczy to jednakże, że inni kawosze nie mogą używać kawiarek – kawową esencję można rozrobić z wodą albo mlekiem wedle upodobania. Fani aksamitnej pianki mogą nawet kupić specjalne kawiarki do cappuccino (przykładem mogą być te z serii Mukka Express firmy Bialetti).

Czy zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej pizza płock i przeczytaj tam kolejne fascynujące posty. Nie czekaj!

Każdy może, toteż znaleźć kawiarkę idealną dla własnych pragnień.

Author: A.Z.