Zastosowanie profil LED


Profile aluminiowe do ledowych taś stosuje się w kilku celach: do podwyższenia ochrony montowanej w nim taśmy, jako estetyczne wykończenie oświetlenia, wraz z taśmą ledową jako dekoracyjna instalacja, do zwiększenia bezpieczeństwa poruszania się za sprawą dyskretnego oświetlenia. Profil ledowy zakrywa taśmę, spełniając walory estetyczne, a jednocześnie zabezpiecza taśmę LED przed uszkodzeniami i wilgocią (wydłużając tym samym jej żywotność) i ułatwia montaż wybranego rozwiązania oświetleniowego.


Profile LED montuje się w meblach w różnoraki sposób, w szafkach i szufladach. Za sprawą niedużych rozmiarów i minimalistycznemu wzornictwu, świetnie wpasują się do wielu zakamarków. Z kolei profil dedykowany do montażu na krawędzi stopni schodowych, będzie stanowił znakomite oświetlenie stopni a co się z tym wiąże poprawi bezpieczeństwo poruszania się przy zgaszonym oświetleniu głównym pomieszczeń. Takie oświetlenie stosowane jest też jako przejście w sytuacji różnicy poziomów, pomiędzy płytkami ceramicznymi a bądź bądź parkietem. We wszystkich tych przypadkach zyskamy większe bezpieczeństwo, lecz też bardzo nowoczesny i elegancki efekt dekoracyjny.

Czy komentarze z www (https://tokarnia-sosenka.com.pl/drewniane-pudelka) pod przeczytanym wpisem Cię zaciekawiły? Może pragnąłbyś cokolwiek do nich dopowiedzieć? Będzie to dla nas z pewnością niezmiernie pouczające.

Ale to nie wszystkie możliwości zastosowania ledowego oświetlenia.

W konstrukcji profilu, istotną rolę odgrywa odprowadzanie ciepłoty wydzielanej przez żarówki, z tego powodu profil LED powinien być wykonany tak aby działał jak "radiator". Takie profile można podzielić na następujące grupy: profile LED nawierzchniowe, schodowe i sufitowe, profile wpustowe, profile aluminiowe hermetyczne, profile narożne oraz profile stosowane do szkła. profile aluminiowe do ścianek szklanych można kupić w kilku rodzajach wykończenia: z aluminium surowego, z aluminium anodowanego, w tym aluminium anodowanego na czarno a także profile białe, malowane proszkowo. Profil montuje się przy zastosowaniu wkrętów (najbardziej polecany sposób montażu) albo kleju montażowego, a także za pomocą taśmy klejącej dwustronnej. Pamiętajmy, że przy tego rodzaju instalacji, konieczny jest też zasilacz LED. Zobacz więcej:


światła led
Author: darkday
Source: http://www.flickr.com
Zasilacz LED przemienia napięcie sieciowe 230V na prąd stały 12V. Dzięki temu można uniknąć zwarć czy uszkodzenia instalacji. W sytuacji gdy realizujemy projekt z wykorzystaniem oświetlenia LED i nie mamy pewności jaki model profilu będzie adekwatny naszej instalacji, najlepiej poradzić się sprzedawcy specjalizującego się w tej dziedzinie, aby odpowiednio dobrać wszystkie elementy konstrukcji oraz nie mieć kłopotów z montażem.