Zobacz jak właściwie dobrany kominek zmienia wnętrza


Kiedy termometry wskazują nam coraz niższe temperatury, a lato zmienia się pomalutku w odległe wspomnienia, chcielibyśmy się przy czymś wygrzać. Nic tak mocniej nie ogrzewa, jak wesoły ogień z kominka.
kominek elektryczny
Author: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Source: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Płomień ratuje życie człowiekowi od pradziejów. Jest także metaforą domostwa i wielkiej miłości. Ma również działanie terapeutyczne- wpatrując się w płomienie, rozluźniamy się. Dlatego nie dziwi fakt, że mnóstwo osób decyduje się na umieszczenie w swoim domu kominka.

Jeszcze nie tak dawno na taki ekstrawagancję mogły sobie pozwalać jedynie osoby, które zamieszkiwały budynki jednorodzinne. Dzisiaj kominek może się znaleźć także w zabudowie rekreacyjnej i w domach wielorodzinnych. Nie powinny one być wyższe niż 12 metrów wysokości, ani liczyć więcej niż 4 piętra.

Jeśli zechcemy mieć kominek w naszym domu, możemy wybierać spośród wielu niebanalnych projektów. Możemy zdecydować się na tradycyjny murowany kominek, który kojarzy nam się z górskimi klimatami. Ale dla wielbicieli bardziej awangardowych aranżacji również znajdzie się coś interesującego. Możemy zdecydować się na tradycyjne kominki opalane węglem lub drewnem, kominki gazowe i na biopaliwo.

Nie wahaj się - dużo informacji czytaj pod adresem, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli masz jakieś wątpliwości - szybko na nie odpiszemy.

Kolejnym etapem jest wybór poszczególnych części. W pierwszej kolejności drzwiczki kominkowe. W różnych sklepach, też tych internetowych, znajdziemy różne modele, w różnych cenach.

Szyba kominkowa z robax.pl to także mnóstwo pomysłów. Pamiętajmy, aby była wytrzymała na najwyższe temperatury i atestowana. W sklepach znajdziemy już modele samooczyszczające się. Niezwykle popularne jest również szkło gięte. Może być ono zgięte po łuku, pod kątem lub w formie trapezu. Producenci wykonują tego typu szkło przystosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Trzeba również zakupić specjalne akcesoria do kominka. Narzędzia kominkowe, czy stojaki na drewno (zobacz drewno egzotyczne cennik schodów) dobrze wyglądają w takiej samej stylizacji.Dla jednych kominek jest symbolem rodzinnego ogniska. Dla innych- bogactwa. A dla niektórych to kiczowaty przedmiot, który pokazuje brak gustu u gospodarzy. Prawda zapewne jest gdzieś w środku.